ul. Wyspiańskiego 5
Środa 19 grudnia 2018

Licznik odwiedzin od 2008 118375

„CALVADOS NOUVELLE VOQUE INTERNATIONAL TROPHIES 2016”

4 stycznia 2016r. w Krakowie odbyła się polska edycja Międzynarodowego Konkursu Barmańskiego „Calvados Nouvelle Voque International Trophies 2016”, organizowana jak co roku przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów. Szkołę naszą pięknie reprezentował Jarosław Smok- uczeń 4 klasy technik żywienia i usług gastronomicznych. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: barman-student oraz barman-profesjonalista. Zadaniem uczestników było opracowanie własnej receptury napoju mieszanego na bazie francuskiej brandy Calvados. Wszyscy zawodnicy wykonywali również tzw. „blind test”, polegający na odgadnięciu 6 spośród 100 smaków syropów barmańskich firmy Monin. Ocenie podlegała technika wykonania drinka, jego walory organoleptyczne: smak, aromat, wygląd oraz punkty uzyskane w „blind test”. Podczas konkursu towarzyszyła nam  młodzież z Koła Młodego Barmana, która dzielnie kibicowała Jarkowi.

Pomimo, iż uczeń nasz nie zakwalifikował się na podium, jesteśmy z niego dumni, za jego piękną pracę, która dała mu najlepszy wynik z techniki sporządzenia cocktailu.

Opracowała: Lucyna Kacprowicz

O NAS

Jesteśmy szkołą z długoletnią tradycją. Kształcimy ucznióww w zawodach gastronomicznych odwołując się do tradycji polskiego szkolnictwa zawodowego. Wizją naszej szkoły jest harmonijne wspódziałanie wszystkich organów szkoły, środowiska i pracodawców zmierzające do zapewnienia uczniowi warunków umożlliwiających zdobycie wiedzy i umiejętnościi do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie naszego kraju i zjednoczonej Europy.

Projekt "Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej".

SEKRETARIAT SZKOŁY

Technikum nr 8,