ul. Wyspiańskiego 5

Licznik odwiedzin od 2008 118367

Wizyta w domu dziecka w Cygańskiem Lesie

Gdzie znaleźliśmy wiosnę...

,,Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.''

20 kwietnia br. w środę młodzież wraz z trzema opiekunami wybrała się do domu dziecka w Cygańskim Lesie. Uczniowie z klas 3A, 3KL, 2TŻ1, 1TŻ3 oraz panie: Ewa Gniewek, Anna Nawrocka-Kaniewska oraz Agnieszka Damek z lekkim opóźnieniem powitali wiosnę wraz z miłym, małym towarzystwem.

Razem z dziećmi zasiedliśmy do podwieczorku, na którym zostały podane muffinki i babeczki, upieczone przez naszą młodzież. Po smakowitym posiłku przeszliśmy do jeszcze milszego punktu spotkania. Zaczęły się zabawy z wychowankami z dwóch różnych grup wiekowych. Przeżyliśmy swego rodzaju powrót do czasów, gdzie najważniejsze było to, kto przekręcił zdane w ,,Głuchym telefonie” albo przestraszył się podczas gry w ,,Baba Jaga patrzy”. Poza małym szaleństwem podczas figli z dziećmi uczniowie zajęli się także opieką nad najmłodszymi. Od wychowawczyń nauczyli się odpowiedzialnego dbania o małe pociechy, w tym nawet karmienia maleństw. Opiekunowie byli zachwyceni tym, jaką empatią i troską wykazali się młodzi ludzie podczas kontaktu z najmłodszymi wychowankami. Doświadczeni pracownicy stwierdzili, że uczniom naszej szkoły niezwykle łatwo i naturalnie przychodzą kontakty z dziećmi, a przy tym okazują im mnóstwo dobroci i ciepła.

Wizytę zakończyliśmy jak zwykle rozczuleni i zachwyceni maluchami. Nie mogliśmy lepiej przywitać wiosny, niż właśnie w takim składzie.

Ewa Gniewek
Anna Nawrocka-Kaniewska
Agnieszka Damek

O NAS

Jesteśmy szkołą z długoletnią tradycją. Kształcimy ucznióww w zawodach gastronomicznych odwołując się do tradycji polskiego szkolnictwa zawodowego. Wizją naszej szkoły jest harmonijne wspódziałanie wszystkich organów szkoły, środowiska i pracodawców zmierzające do zapewnienia uczniowi warunków umożlliwiających zdobycie wiedzy i umiejętnościi do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie naszego kraju i zjednoczonej Europy.

Projekt "Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej".

SEKRETARIAT SZKOŁY

Technikum nr 8,