ul. Wyspiańskiego 5
Środa 19 grudnia 2018

Licznik odwiedzin od 2008 118369

OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA KONKURSIE BARMAŃSKIM W CZESKIM CIESZYNIE

Dnia 2 grudnia 2015 r. w Czeskim Cieszynie odbył się międzyszkolny konkurs barmański - "Młody Barman 2015", w którym brało udział 30 uczniów z polskich, czeskich i słowackich szkół.

Naszą szkołę reprezentowali: uczeń z klasy 3ax  – Mikołaj Gil i uczeń klasy 2TŻ Damian Kufel. Uczestnicy przygotowali napoje mieszane w kategorii fancy drink i wykonali je w stylu klasycznym. Mikołaj przygotował napój "Iron Man" na bazie likieru o smaku tropikalnych owoców, syropu spicy z dodatkiem soku żurawinowego i grejpfrutowego oraz soku ze świeżo wyciskanych cytryn. Natomiast Damian przygotował drink o nazwie „Pierwiastek szczęścia” na bazie likieru pomarańczowego, syropu pistacjowego i estragonowego, dopełnionego sokiem z jabłek i cytryn. Konkurs zakończył się wielkim sukcesem, gdyż Mikołaj zajął 2. Miejsce, a Damian 10.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

O NAS

Jesteśmy szkołą z długoletnią tradycją. Kształcimy ucznióww w zawodach gastronomicznych odwołując się do tradycji polskiego szkolnictwa zawodowego. Wizją naszej szkoły jest harmonijne wspódziałanie wszystkich organów szkoły, środowiska i pracodawców zmierzające do zapewnienia uczniowi warunków umożlliwiających zdobycie wiedzy i umiejętnościi do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie naszego kraju i zjednoczonej Europy.

Projekt "Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej".

SEKRETARIAT SZKOŁY

Technikum nr 8,