ul. Wyspiańskiego 5
Środa 19 grudnia 2018

Licznik odwiedzin od 2008 118378

Beskidzki Konkurs Młodych Barmanów 2016

1 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie odbyła się XI już edycja Beskidzkiego Konkursu Młodych Barmanów. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół gastronomicznych i hotelarskich, m.in. z Gliwic, Wisły, Bielska-Białej, Cieszyna oraz ze szkoły gastronomicznej w Czechach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 2 technik żywienia i usług gastronomicznych: Justyna Gryzełko oraz Oskar Pytel. Zadaniem konkursowym było opracowanie własnych receptur oraz sporządzenie dwóch napojów mieszanych w kategorii short fancy cocktail i soft fancy drink. Ocenie podlegały smak, aromat, wygląd napoju oraz technika jego wykonania. Nasi uczniowie pięknie zaprezentowali szkołę i stanęli na podium, zdobywając: Justynka - II miejsce za sort fancy cocktail oraz Oskar - I miejsce za soft fancy drink. To pierwszy konkurs barmański Justyny i Oskara poza szkołą, tym bardziej cieszymy się z ich sukcesu, gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć barmańskich.

O NAS

Jesteśmy szkołą z długoletnią tradycją. Kształcimy ucznióww w zawodach gastronomicznych odwołując się do tradycji polskiego szkolnictwa zawodowego. Wizją naszej szkoły jest harmonijne wspódziałanie wszystkich organów szkoły, środowiska i pracodawców zmierzające do zapewnienia uczniowi warunków umożlliwiających zdobycie wiedzy i umiejętnościi do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie naszego kraju i zjednoczonej Europy.

Projekt "Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej".

SEKRETARIAT SZKOŁY

Technikum nr 8,