ul. Wyspiańskiego 5
Środa 19 grudnia 2018

Licznik odwiedzin od 2008 118380

Szkolne konkursy świąteczne - na ozdoby z piernika i aranżację stołu okolicznościowego

Konkurs na ozdoby z piernika oraz konkurs na aranżację stołu okolicznościowego to tradycyjne już wydarzenia, wpisane na stałe w szkolny kalendarz.  Tym razem oba konkursy odbyły się jednego dnia, 16 grudnia, i było to prawdziwe święto kreatywności.

Piernikowe ozdoby zachwyciły wszystkich. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, miała charakter świąteczny. Wśród prac uczniów nie brakowało stroików, ozdób choinkowych, ale również tradycyjnych domków pachnących przyprawami i przybranych lukrem. Pojawiła się również szopka bożonarodzeniowa. Pani Dyrektor, podsumowując konkurs zaznaczyła, jak duże wrażenie zrobiło na oceniających wkład pracy, zaangażowanie i umiejętności uczniów. Dyplomy i nagrody otrzymali:

1 miejsce: Kaludia Jonkisz z klasy 1TŻ1
2 miejsce Agata Hasiuk i Marta Byrdy z klasy 3a
3 miejsce Anna Legierska i Aleksandra Gruszeczka z klasy 3 TZ1
Wyróżniony został Maksymilian Smółka z klasy 2 TŻ1

Konkurs na aranżację stołu okolicznościowego w tym roku po raz pierwszy został zorganizowany w grudniu. Zimowa atmosfera jedynie podgrzała emocje i dodała uczestnikom otuchy, bo zaprezentowali się wyjątkowo, zarówno pod względem estetyki, jak również samej prezentacji. Hasłem przewodnim dla uczniów było „Poetyckie Boże Narodzenie” a ich zadaniem - nawiązanie do poezji, prozy lub filmu, oczywiście z wątkiem świątecznym w tle.

Uczniowie zaskoczyli różnorodnością tematów i pomysłowością a ich zaangażowanie, wkład pracy a także przygotowanie językowe zasługują na duże uznanie. Największe wrażenie na oceniających zrobił stół, na którym wszystkie elementy zostały wykonane z piernika. Całości dopełniła wyjątkowa prezentacja. Pozostałe stoły, z motywami bajkowymi  prosto z ksiąg Andersena, czy stół przy którym usiedli polscy poeci również zachwycały.  Nie zabrakło także współczesnych motywów filmowych, takich jak Kraina Lodu czy „Listy do M”. Wszystkim gratulujemy talentu i odwagi.

Nagrodzeni zostali:

1 miejsce Magdalena Szubert i Karolina Gluza z klasy 1TŻ3
2 miejsce Natalia Jurzak i Paulina Cepiga z klasy 3 KL
3 miejsce Emilia Januła i Aleksandra Binkowska z klasy 1 TKL

Konkursy zorganizowały panie:  Bogusława Chłopczyk, Irena Karkut, Małgorzata Kłopotowska i Halina Świerczek.

O NAS

Jesteśmy szkołą z długoletnią tradycją. Kształcimy ucznióww w zawodach gastronomicznych odwołując się do tradycji polskiego szkolnictwa zawodowego. Wizją naszej szkoły jest harmonijne wspódziałanie wszystkich organów szkoły, środowiska i pracodawców zmierzające do zapewnienia uczniowi warunków umożlliwiających zdobycie wiedzy i umiejętnościi do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie naszego kraju i zjednoczonej Europy.

Projekt "Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej".

SEKRETARIAT SZKOŁY

Technikum nr 8,