ul. Wyspiańskiego 5
Środa 19 grudnia 2018

Licznik odwiedzin od 2008 118381

WIZYTA W GRĘPIELNI

W ramach procesów technologicznych w gastronomii w dniu 27. 04. 2016 r. klasa 1TZ2 pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych, pani Bernardyny Zielińskiej udała się do restauracji Grępielnia Apartamenty&Restaurcja. W pierwszej kolejności uczniowie zapoznali się z częścią hotelową. Mieli okazję zobaczyć wyposażenie standardowego apartamentu, salę balową oraz jej zaplecze kuchenne, wyposażone w innowacyjny sprzęt, zapewniający wygodę zarówno pracownikom, jak i klientom. Następnie grupa przebrała się w stroje do zajęć zawodowych i udała się do kuchni restauracyjnej. Młodzież miała okazję m.in. poznać szefa kuchni, który jest absolwentem ZSGiH w Bielsku-Białej oraz nauczyć się od niego wielu „sztuczek kulinarnych”. Każdy mógł zapoznać się z przygotowywaniem mięsa metodą sous vide, którą Grępielnia oferuje jako jedna z nielicznych restauracji w Bielsku-Białej. Zdjęcia przedstawiają dania, które przygotowali nasi uczniowie.

O NAS

Jesteśmy szkołą z długoletnią tradycją. Kształcimy ucznióww w zawodach gastronomicznych odwołując się do tradycji polskiego szkolnictwa zawodowego. Wizją naszej szkoły jest harmonijne wspódziałanie wszystkich organów szkoły, środowiska i pracodawców zmierzające do zapewnienia uczniowi warunków umożlliwiających zdobycie wiedzy i umiejętnościi do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie naszego kraju i zjednoczonej Europy.

Projekt "Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej".

SEKRETARIAT SZKOŁY

Technikum nr 8,