ul. Wyspiańskiego 5
Środa 19 grudnia 2018

Licznik odwiedzin od 2008 118366

WARSZTATY KULINARNE

Dnia 26 listopada uczniowie klasy 2TŻ1 uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach kulinarnych. Młodzież zgłębiała tajniki zawodu goszcząc w restauracjach Wróblówka i Dwa Światy. Obie restauracje podjęły naszych uczniów z ogromną życzliwością i profesjonalizmem. Manager restauracji Wróblówka oprowadziła nas po pomieszczeniach restauracyjnych i hotelu. Uczniowie mieli okazję przygotować wyrafinowane potrawy pod okiem Wowy i Dimy Petrov, szefów kuchni restauracji Wróblówka. Wspólnie z młodzieżą  wyczarowali aromatyczną pierś z kurczaka w sosie pomarańczowym, carpaccio z buraczków, pyszny krem z dyni, a także wspaniały deser panna cotta z musem malinowym. Szefowie kuchni – nasi absolwenci – chętnie dzielili się z młodzieżą swoją wiedzą i umiejętnościami. Ponadto młodzież uczestniczyła w pokazie barmańskim i uczyła się prawidłowo nakrywać stoły.

Równie ciepło zostaliśmy przyjęci w restauracji Dwa Światy. Uczniowie zobaczyli, jak funkcjonuje kuchnia restauracji, zapoznali się z urządzeniami, które są niezbędne w pracy restauracji. Pan Marcin Kosiec – manager restauracji, a nasz absolwent – z typowym sobie poczuciem humoru przeprowadził praktyczną lekcję z zakresu obsługi konsumenta.  Młodzież miała okazję sprawdzić się w roli kelnera. Cennych wskazówek zawodowych udzieliła młodzieży właścicielka restauracji, pani Beata Białka.

Dziękujemy właścicielom obu restauracji za tak ciepłe i życzliwe przyjęcie.

Bogusława Chłopczyk
Daniela Kapustka
Renata Zyzańska

O NAS

Jesteśmy szkołą z długoletnią tradycją. Kształcimy ucznióww w zawodach gastronomicznych odwołując się do tradycji polskiego szkolnictwa zawodowego. Wizją naszej szkoły jest harmonijne wspódziałanie wszystkich organów szkoły, środowiska i pracodawców zmierzające do zapewnienia uczniowi warunków umożlliwiających zdobycie wiedzy i umiejętnościi do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie naszego kraju i zjednoczonej Europy.

Projekt "Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej".

SEKRETARIAT SZKOŁY

Technikum nr 8,