KONTAKT
ul. Wyspiańskiego 5
43-300 Bielsko-Biała
33 812 44 29
Wtorek 17 września 2019

Licznik odwiedzin od 2008 1570574

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

ARCHIWUM

 

Święto Europejskiego Dnia Języków w Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych

w Bielsku-Białej

W piątkowe przedpołudnie 3 października 2014 roku w siedzibie szkoły odbyło się święto języków zjednoczonej Europy z udziałem zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli szkoły, nauczycieli języków obcych i uczniów. W pierwszej części spotkania uczniowie klas maturalnych mieli okazję sprawdzić znajomość języka angielskiego podczas warsztatów językowych poprowadzonych przez pochodzącą z Kanady native spekerkę ze szkoły językowej Oxford Centre w Bielsku-Białej.

Kolejny zaproszony gość, była poseł do Parlamentu Europejskiego – pani Małgorzata Handzlik – przekazała młodzieży swoje doświadczenia dotyczące znajomości języków obcych, podkreślając, że w dzisiejszym świecie „nie wypada już nie znać żadnego języka obcego”.

Francusko-niemiecko-rosyjsko-angielskie widowisko muzyczno-taneczne pt. „Pokoleniowa, językowa podróż w świat muzyki i tańca” w wykonaniu uczniów było artystycznym odniesieniem do święta języków Europy.

Punktem kulminacyjnym – jak przystało na szkołę gastronomiczną – był wykład pana Andrzeja Mroza „Czarnego”, połączony z prezentacją multimedialną dotyczącą kuchni francuskiej z akcentem na regionalną produkcję francuskich serów.

Nie obyło się także bez degustacji dań kuchni francuskiej przygotowanej przez nauczycieli technologii gastronomicznej – pań: Małgorzaty Kłopotowskiej i Małgorzaty Konstanty, obsługi konsumenta – pani Haliny Świerczek. Uczniowie piekli i gotowali a uczniowie – kelnerzy serwowali między innymi: placek lotaryński, Ratatouille – jarską potrawę prowansalską, suflet czekoladowy i tartę jabłkową.

Na zakończenie młodzież zaprezentowała relację z pierwszej części ”szkolnego projektu językowego z historią w tle” – nagrodzonego certyfikatem w nauczaniu i uczniu się języków obcych.

W ramach odbywającego się II Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole rozstrzygnięto także konkurs pt. Pamiątka z Europy. Biorący w nim udział uczniowie zaprezentowali różne formy prac plastycznych przedstawiające pamiątki krajów języków Europy.
Jury nagrodziło następujące prace:
Nagroda specjalna i wyróżnienie w konkursie – Natalia Wróbel z klasy 2 TT
I miejsce –      Aleksandra Gruszeczka z klasy 2 TŻ1
II miejsce –     Karolina Kubiczek i Patrycja Miklar z klasy 2 TŻ2
III miejsce –    Weronika Pudełko z klasy 3 TŻ1
Aneta Marzec i Magdalena Szubert z klasy 4 TUG.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Kończąc uroczystość dyrektor szkoły, pani Jolanta Wikło podziękowała wszystkim przyjaciołom szkoły, nauczycielom i uczniom, dzięki pracy których, kolejny raz możliwe było wspólne świętowanie w językach obcych.

W szczególności podziękowania należą się nauczycielom języków obcych, którzy przygotowali program artystyczny i wiele godzin poświęcili na pracę z uczniami: pani Renacie  Zyzańskiej, pani Magdalenie Mohl i panu Damianowi Wydrze, także tym  którzy pracowali nad menu uroczystości i angażowali się w wystrój sal, jak również przygotowali wystawę prac uczniów: pani Annie Nawrockiej-Kaniewskiej, pani Sylwii Pietrzak-Szpak i pani Anicie Chilińskiej.

Dziękujemy także pani Bogusławie Chłopczyk, Radzie Rodziców szkoły, za których pieniądze zakupiono między innymi sery francuskie do degustacji.

Za piękne zdjęcia, które można obejrzeć w całości w szkolnej bibliotece dziękujemy pani Aleksandrze Tarnawie i panu Damianowi Wydrze.

Lidia Szarek
przewodnicząca Zespołu Nauczycieli Języków Obcych

O nas w prasie

powrót do góry >>

regulamin konkursu

O NAS

Jesteśmy szkołą z długoletnią tradycją. Kształcimy ucznióww w zawodach gastronomicznych odwołując się do tradycji polskiego szkolnictwa zawodowego. Wizją naszej szkoły jest harmonijne wspódziałanie wszystkich organów szkoły, środowiska i pracodawców zmierzające do zapewnienia uczniowi warunków umożlliwiających zdobycie wiedzy i umiejętnościi do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie naszego kraju i zjednoczonej Europy.


Projekt "Budowa sieci szerokopasmowej dla miasta Bielska-Białej".

KONTAKT

SEKRETARIAT SZKOŁY

Technikum nr 8,
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 8

ul. Wyspiańskiego 5
43-300 Bielsko-Biała

33 812 44 29 33 812 33 95
33 812 44 29

www.gastronom.edu.pl
mail: zsgih@op.pl