ZSGiH

ROK SZKOLNY 2008/2009

V EDYCJA - MŁODY KREATOR SZTUKI KULINARNEJ

5 lutego odbyła się V EDYCJA KONKURSU MŁODY KREATOR SZTUKI KULINARNEJ 2009 ROKU, którego organizatorem była firma Unilever foodsolutions w Poznaniu. Tematem tegorocznego konkursu dla młodych mistrzów sztuki kulinarnej był: "Temat na 5"- pasja, pomysłowość, polędwica, primerba przyprawa.

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w plejadzie młodych talentów.
Szymon Krysta - uczeń klasy czwartej Technik Kucharz pod opieką Pani Bernadetty Tischner - nauczyciela ZSGiH w Bielsku Białej już drugi raz zakwalifikował się do półfinału kreatora sztuki kulinarnej. Jego potrawa "Polędwica faszerowana musem cielęcym z nutą ostrej zieleni w towarzystwie zapiekanych ziemniaków i śliwkowo jabłkowym akcentem w tle" wykonana profesjonalnie i z pasją otrzymała wyróżnienie i wielkie uznanie komisji oceniającej.

Gratulujemy serdecznie i liczymy na dalsze sukcesy.

photo: http://www.kulinarny.net/index.php?option=com_content&task=view&id=470&Itemid=70