SPOTKANIE Z DORADCAMI ZAWODOWYMI WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY

W dniach 1 i 3 marca 2011 roku uczniowie klas 2a i 2ax  wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych mgr Katarzyną Krupą, mgr Beatą Hojny, mgr inż. Ewą Hess-Rykałą oraz mgr Kingą Baścik wzięli udział w warsztatach " Jak wejść na rynek pracy ?"

Zajęcia odbywały się w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach - filia w Bielsku Białej. W trakcie warsztatów  doradcy zawodowi przekazali  uczniom elementarną wiedzę, potrzebną w aktywnym poszukiwaniu pracy, m.in. na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy,  realnych możliwości zatrudnienia oraz ewentualnych trudności, na jakie mogą natrafić poszukując pierwszej  pracy.

Młodzież miała okazję poznać swój profil predyspozycji zawodowych  wypełniając specjalny arkusz "Zainteresowania i preferencje zawodowe", przygotować się do rozmowy z pracodawcą oraz pogłębić wiedzę na temat przygotowania dokumentów aplikacyjnych - życiorysu zawodowego,  listu motywacyjnego czy odpowiedzi na anons prasowy.

Uczniowie wysoko ocenili warsztaty i potwierdzili potrzebę uczestniczenia w tego typu inicjatywach.

Oprac. Kinga Baścik

2010/2011