WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W DOŻYNYKACH
ZESPOŁU SZKÓŁ OGRODNICZYCH
16 WRZEŚNIA 2011 r.

Dożynki czyli Święto Plonów poświęcone jest zbiorom zbóż i innych płodów rolnych. Święto Plonów to zwyczaj ludowy Słowian i plemion bałtyckich, zwany często w różnych stronach Polski wyżynkami, obrzynkami, wieńcem, wieńcowem, okrężnem.

Tradycyjnie dożynki obchodzone były w pierwszy dzień jesieni - 23 września, tego dnia dziękowano bogom za plony i proszono o jeszcze lepsze w przyszłym roku.

Dożynki AD 2011 Zespołu Szkół Ogrodniczych obchodzono 16 września. Z tej okazji pracownicy warsztatów szkolnych przy ul. Akademii Umiejętności oraz uczniowie klas 1a i 1 ax ZSZ pod opieką mgr Kingi Baścik oraz klasy 4 TK pod opieką mgr Katarzyny Krupy przygotowali pyszne dania i desery na bankiet zasiadany, a gości obsługiwali uczniowie klasy 2a pod czujnym okiem mgr Beaty Hojny.

Opracowała: mgr Kinga Baścik

2011/2012