PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE ZŁOTY KOCIOŁEK BESKIDZKI ZDOBYTE PRZEZ KAROLA POMUŁE
I SZCZEPANA KOTKOWSKIEGO UCZNIÓW KL 2 ZSZ

W dniu 12 maja 2012 r. w miejscowości Koszarzyska, w Ośrodku Wczasowym Pasieczki odbył się Festiwal Beskidzkie Kociołki dla szkół z Zaolzia i Polski. Na tym festiwalu został zorganizowany konkurs kulinarny.

Celem festiwalu i zarazem konkursu kulinarnego jest  podtrzymywanie i kultywowanie tradycji kuchni beskidzkiej.

Konkurs kulinarny został zorganizowany dla szkół z Czech i Polski a w gronie jury zasiądą sławy kulinarne z Polski, Słowacji i Czech  Co ciekawe, uczestnicy konkursowych zmagań  walczyli o prestiżową nagrodę:

Złoty Kociołek Beskidzki

Uczestniczące w nim ekipy miały za zadanie przygotować danie w tradycyjnych beskidzkich kociołkach. Nasi uczniowie Karol ze Szczepanem przygotowali tradycyjny kociołek z żeberkiem w środku. Jury oprócz smaku, zostało ujęte sposobem  podania potrawy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opr: mgr Beata Hojny

GALERIA ZDJĘĆ: