Targi edukacyjne-2013

W dniach 29 i 30 stycznia 2013 r. w Bielsku-Białej odbyły się XI Targi Edukacyjne. W tych dniach w hali Bielskiego Klubu Sportowego nie mogło zabraknąć Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych.

Na tegorocznych targach, wśród wielu stoisk szkół zawodowych, liceów, uczelni wyższych ekspozycja naszej szkoły cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

A dlaczego?

Na naszym stoisku wiele się działo. Uczniowie klasy 3 TK (kucharze) smażyli pyszne  gofry z ciasta przygotowanego wcześniej przez Warsztaty Szkolne. Wszystkim bardzo smakowało! A nasi barmani - uczniowie z klasy 3 TKL (kelnerzy) częstowali słodkimi, kolorowymi napojami oraz zaprezentowali profesjonalny pokaz sztuki kelnerskiej - serwis synchroniczny, który przyciągnął wielu zwiedzających. A było na co popatrzeć...

W drugim dniu targów uczniowie z klasy 4 i 1 TT (technicy technologii żywności) wyczarowywali dekoracje z masy cukrowej , przygotowali fontannę z czekolady oraz podawali pachnące grilowane kiełbaski. A chłopcy z kl. 4 TK (kucharze) popisali się na scenie przygotowując spektakularny pokaz potraw flambirowanych. Chętnych było wielu:)

Zapraszamy gimnazjalistów do naszej szkoły!