Wycieczka do piekarni w dniu 21.03.2013

"Wszechobecny zapach świeżego pieczywa"

Tegoroczny pierwszy dzień  wiosny, był wyjątkowo zimny i dżdżysty, ale  nie dla uczniów  klasy  2a ... uczniowie wraz z wychowawczynią mgr Kingą Baścik i mgr Barbarą Ormaniec  odbyli  wycieczkę  zawodową  do ciepłego i pachnącego chlebem  zakładu piekarniczego należącego do Spółdzielni Handlowo - Usługowej  "Bystrzanka" w Wilkowicach. Szef piekarni  zapoznawał  nas  z tajnikami wypieku pieczywa, asortymentem mąk i innych składników chleba, z parkiem maszynowym i organizacją zakładu  oraz zadaniami  zawodowymi  piekarza. Pan Kierownik z pasją mówił o odpowiedzialności za zdrowie konsumentów oraz kultywowaniu polskich tradycji piekarniczych , które niestety przegrywają nierówną walkę  z  rachunkiem ekonomicznym.

Opracowała: mgr Kinga Baścik