Sukces naszych uczniów w Międzynarodowych Mistrzostwach Gastronomicznych

We wtorek, 17 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Gastronomiczne dla młodych kucharzy i kelnerów "Wiosenne inspiracje z doradą" oraz" Kelner - doradca kulinarny".

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 24 adeptów sztuki kulinarnej oraz obsługi kelnerskiej, którzy reprezentowali szkoły z Rybnika, Bielska - Białej, Chorzowa, Zabrza, Raciborza, Zawiercia, Siemianowic Śląskich, Dąbrowy Górniczej, Rydułtowych oraz szkół czeskich w Frydku-Mistku i Šilheřovicach. Konkurs odbył się przy wsparciu Stowarzyszenia Kelnerów Polskich oraz Gościńca Zodiak w Rzuchowie.

Profesjonalne jury doceniło  smak, aromat oraz perfekcyjne przygotowanie przystawki i dania głównego z ryby dorady. Rywalizację konkursową wygrali: Paulina Pustelnik z kl. 2Tż2 i  Dmitrij Petrov z kl. 3AX.

Zadanie konkursowe kelnerów  przebiegało w dwóch etapach, w pierwszym uczniowie nakrywali stół do śniadania kontynentalnego, a w drugim serwowali potrawy i napoje metodą francuską.  Szymon Przybyłowicz uczeń klasy 4 TKl uplasował się na 3 miejscu.

Gratulujemy sukcesów !!!!

Oprac. Barbara Ormaniec, Kinga Baścik