SPOTKANIE OKOLICZNOŚCIOWE Z OKAZJI DNIA SYBIRAKA WRAZ Z PROMOCJĄ KSIĄŻKI "ALMANACH SYBIRAKÓW PODBESKIDZIA"

Z okazji zbliżającego się Dnia Sybiraka 14 września 2015 r. w gościnnych progach Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie połączone z promocją  książki  Józefa Pysza pt. "Almanach Sybiraków Podbeskidzia". Publikacja zawiera 33 relacje osób zesłanych na Sybir w czasie II wojny światowej  i tuż po jej zakończeniu.

Do Książnicy Beskidzkiej  przybyła rzesza gości i czytelników. Obecni byli Sybiracy i ich rodziny, parlamentarzyści, władze miasta, władze powiatu, przedstawiciele duchowieństwa, delegacje wyższych uczelni i szkół oraz liczni bielszczanie.

Mieliśmy zaszczyt przygotowywać poczęstunek i obsługiwać spotkanie. Eleganckie przekąski, sałatki  i  kanapeczki  przygotowała w warsztatach szkolnych  klasa 3A ZSZ. Obsługę kelnerską sprawowali uczniowie klasy 4TŻ2.

Oprac. Kinga Baścik