Powierzchnie antypoślizgowe jak wyselekcjonować dobre do naszej hali aby miały także walory estetyczne?

Wiemy jak wielkie powierzchnie antypoślizgowe występują w halach magazynowych. Według obowiązujących przepisów muszą one spełniać szereg norm. Są to zwykle normy dotyczące ścieralności oraz twardości powierzchni choć jednym z kluczowych aspektów są również podłogi antypoślizgowe. Zasadniczym urazem który występuje w halach magazynowych jest właśnie upadek na niedobrze przygotowanym podłożu. Stosowane rozmaitego typu sprzęty jak wózki widłowe, często rozlana ciesz czy sypkie produkty powodują, że powierzchnie antypoślizgowe stają się niebezpieczne. Oprócz podłogi mogą być również na nich położone blachy antypoślizgowe, które zaliczane są do blach perforowanych. Zwykłe blachy są gładkie dlatego do podestów muszą być one perforowane. Blachy antypoślizgowe, które są przetłaczane na zewnątrz blachy dzięki czemu tworzy to idealne powierzchnie antypoślizgowe. Szczególnie ogromnym kłopotem są w ciągu inwestycji akta prawne, które nie są dokładnie sprecyzowane. Nie ma istotnych wytycznych, że powierzchnie antypoślizgowe powinny być wyprodukowane w halach przemysłowych według odpowiednich norm, co prowadzi przeważnie do problemów w ciągu inwestycji. Często korzysta się z regulaminów, które używane są w Unii Europejskiej jak z niemieckich, np. normy DIN 51130:2004 , które prezentują test pochylni. W ten sposób pomiar ułatwi nam w określeniu kąta nachylenia wykorzystywany jest do oceny właściwości przeciwpoślizgowych badanych posadzek. Minusem jest że jest ona pracochłonna i dość droga. Dlatego sporo instytucji nie stosuje się do niej. Powierzchnie antypoślizgowe https://indasto.com/pokaz-produkt/blachy-antyposlizgowe/5 mogą być również pokryte specjalnymi farbami, które tworzą warstwę na jakiej żadna osoba się nie przewróci. Jest ona chropowata dzięki temu ładnie pokrywa wszelkie braki oraz tworzy dobrą formę. Jednak w tym fakcie podłoże musi być niezwykle odpowiednio przygotowane według danych momentów takich jak: przygotowanie powierzchni a potem odpowiednia aplikacja. Blachy antypoślizgowe są produkowane według zaleceń i zamówień kontrahenta. Przy indywidualnym zamówienia zaleca się by klient podał:

  • rodzaj tłoczenia
  • rozmiar oczka
  • grubość blachy
  • układ przetłoczenia
  • indywidualny wymiar
  • ilość sztuk.

Blachy antypoślizgowe to nie tylko podłogi, lecz również podesty czy schody. Istotne jest by zapoznać się dobrze z propozycją również wybrać najkorzystniejszy model dla siebie. Sporo instytucji oferuje również transport.

Czeto takie zamówienia są robione w jednej części kraju, a później przewożone bezpośrednio do firmy|, gdzie zostają ułożone. Warto dlatego zapytać się czy jest taka możliwość i o jej opłatę. Powierzchnie antypoślizgowe są wymagana w części budynków użyteczności publicznej, dlatego wykonawca powinien pokazać nam ofertę, która będzie najbardziej dla nas odpowiednia. Pamiętajmy, że podłogi antypoślizgowe to nie tylko bezpieczeństwo swoich pracowników lub klientów, lecz również nas spokój. W przypadku wypadku będziemy musieli wypłacić odszkodowanie, co będzie wiązało się ze strachem oraz większym ubezpieczeniem na przyszły rok.